רופא שיניים חירום – מה זה אומר ומתי נפנה

באופן שגרתי, אנחנו נפנה לרופא שיניים אחד לכמה חודשים לצורך ביקורת, ואם יש צורך אז נבצע טיפול שיניים כזה או אחר. במקרים קיצוניים, אנחנו נצטרך לעבור אצלו טיפולים ממושכים, מורכבים, בין אם זה מצרכים של בריאות השן או כתוצאה מצרכים אסתטיים.

אך יש מקרים בהם נידרש לפנות באופן דחוף אל רופא שיניים חירום. אלו מקרים, בהם נמצא את עצמנו מתמודדים עם דלקות, חבלות, כאבים או דברים אחרים שיידרשו טיפול מיידי ולא נוכל לחכות עד שייקבע לנו תור או אפילו לא עד שהמרפאה תיפתח למחרת.

רפואת שיניים חירום ניתנת על ידי רופאים ומרפאות מעבר לשעות העבודה הרגילות. מדובר במצבים בהם הרופא יהיה מוכן לקבל אותנו, במרפאה או אפילו בביתו (במידה ויש לו את הציוד הנדרש לטיפול) בשעות הערב המאוחרות, בסופי שבוע ובחגים. כמובן, שלא בכל המקרה הרופא יסכים לכך, אלא רק במקרי חירום, ובמידה ואין לנו אפשרות אמיתית לחכות ולהגיע בשעות הפעילות של המרפאה.

חשוב להדגיש, ניתן למצוא במסגרת שירותי רפואה דחופה בקופות החולים גם, מרפאות שיניים, אלה פועלות גם בסופי שבוע וגם בלילה במקומות מסוימים, ומיועדים לכל חברי הקופה שזקוקים לטיפול חירום.

מתי אנחנו נפנה לטיפול חירום ומה בדיוק נקבל במסגרתו

טיפולי חירום במקרים של רפואת שיניים נדרשים במצבים בהם חל כאב עז שמפריע לשגרת החיים, מפריע לנו ללעוס או לבצע כל פעולה אחרת עם הפה, במקרה של דלקות, דימומים, חבלות, נפילה או שבר בשן וכמובן במצבים הרבה יותר חמורים שמשפיעים על התפקוד שלנו.

בעיקרון, טיפול חירום נועד לאבחן את המצב, לעצור או לייצב אותו, לתת מענה זמני עד אשר המטופל יגיע לטיפול ממושך ומורכב יותר במרפאה, בשעות הפעילות שלה.