מדא – אילו שירותים נקבל דרכו ומתי עלינו להזמין אותם

מדא (מגן דוד אדום) הוא ארגון ההצלה הלאומי. בכל מדינה פועל ארגון מסוג זה, אשר דואג לספק שירותים רפואיים דחופים בכל עת כשיש צורך, בין אם זה במקרים אישיים, ספציפיים, על פי הזמנת הפרט שזקוק לעזרה או משפחתו, ובין אם זה במקרים רחבים, כמו למשל, פיגועי טרור, תאונות דרכים, אסונות טבע או כל אירוע אחר שנערך במרחב הציבורי, אירועים גדולים או קטנים. מעבר לכך, היא שמדובר בארגון שאחראי על אספקת אמבולנסים ופרמדיקים לאירועים בסדרי גודל שונים.

מד"א פועלת בפריסה ארצית בכל רחבי הארץ, היא מספק שירותי רפואה דחופה, כולל טרום אשפוז ושירותי דם, בכל אדם שזקוק לטיפול, בלי קשר ללאום, מין, דת, נטייה מינית או כל דבר אחר. הארגון מעסיק נהגים ופרמדיקים, כמו כן הוא מעסיק מתנדבים, כולם פועלים בכל מקום אליו הם מוזמנים, תוך שיתוף פעולה, הן במטרה לספק שירותי רפואה דחופה, שירותים מנעתים, ושירותים אחרים שנדרשים מהם, עד אשר הם מובילים את הנפגעים אל בית החולים, כמו כן, אנחנו יכולים למצוא דרך מדא הסברים מלאים מה זה טלרפואה.

ארגון מדא פועל עוד מלפני קום המדינה, הוא נחשב לארגון לאומי ומוכר על ידי רשויות החוק, ועל כן הוא גם פועל על פי כללים ותקנות של משרד הבריאות, בין אם זה בכל הקשור לתקשורת בין הארגון ועובדיו לבתי חולים, בין אם זה הכל הקשור לטיפול בכל מי שמזמין את שירותיו וכן בכל מה שקשור לכללי בטיחות ותקנות שקשורים לניקיון, היגיינה והיבטים אחרים. הארגון חבר מלא בארגון הצלב האדום והסהר האדום הבינלאומי והוא חתום אל אמנות בינלאומיות לספק שירותים לכל אדם ואדם, בכל עת, ובכל מקום.

מתי נשתמש בשירותיו

באופן עקרוני, בכל עת שאנחנו מרגישים בעיה רפואית, פיזית או אחרת, הרי שאנחנו יכולים לפנות למד"א והם ישלחו אמבולנס עם פרמדיקים שיבואו ויבדקו אותנו. במידת הצורך הם יפנו אותנו לבית חולים. במקרים של תאונות, אסונות טבע, פיגועים או כל דבר שמתרחש בשטח, הרי שהם יגיעו, בין אם זה דרך פניות של אזרחים או של גורמים אחרים שפועלים בשטח, כמו למשל משטרה, מכבי אש וכדומה.

חשוב להדגיש, אנחנו נקבל שירות מאמבולנס שמגיע מתחנת מדא אצלנו ביישוב, במקרים של אירועים רבי נפגעים, אם יהיה צורך, ייעזרו גם באמבולנסים מיישובים סמוכים.