איחוד והצלה – מה זה וכיצד הם יכולים לעזור לנו?

כל אחד מאיתנו מכיר את מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי. אך לצד ארגון זה פועלים בשטח ארגונים נוספים, אחד מהם הוא איחוד והצלה שכולל חובשים, פרמדיקים ורופאים מכל רחבי הארץ, והם מספקים שירותי רפואת חירום, כולל עזרה ראשונה.

להבדיל מארגונים אחרים, ארגון איחוד והצלחה הוא ארגון של מתנדבים (6000 במספר) אשר פועלים כל שעות היממה, 24 שעות, 7 ימים בשבוע, והם מספקים שירות רפואה דחופה לכל מי שיוצר איתם קשר, בין אם זה אומר שעליהם להגיע באמבולנסים, רכבים פרטיים, וכן אופנולנסים (אופנועים שהם אמבולנסים). לארגון כל הציוד הנדרש בשביל לספק שירותי רפואת חירום באופן מקצועי ואיכותי. הוא פעיל בכל הארץ בפריסה רחבה.

חשוב לציין, הייחודיות של איחוד והצלה התנדבות, מלבד העובדה שמדובר בארגון שכולו מתבסס על מתנדבים, נובע מכך שהארגון גם מספק קורסים עיוניים ומעשיים לטיפולים בחולים, כולל כמובן עזרה ראשונה, קורסים שמיועדים לכלל האוכלוסייה, וכן הארגון מציע ציוד רפואי לרכישה במחירים מסובסדים. כך שאם אנחנו נדרשים לציוד מסוים בבית או בעסק, הרי שזה המקום לקנות אותו.

מתי אנחנו נפנה לארגון איחוד והצלה

כמו במקרים אחרים, גם במקרה הנ"ל, אנחנו נפנה אל מוקד ארגון והצלה בכל פעם כשנזדקק לשירות רפואי דחוף, שירות עזרה ראשונה או שירות חירום אחר. ניתן לפנות דרך מוקד הטלפוני 1221, וכן אפשר ליצור קשר באינטרנט.

הארגון מחויב לטפל בכל מי שפונה אליו, בכל מקום ובכל שעה ללא הבדלי דת, מין, גזע, לאום. הסיוע ניתן תוך דקות ספורות, עד שמגיעים המתנדבים, המוקד הטלפוני או המוקד באינטרנט, מספק את כל העזרה הנדרשת.

חשוב לציין, הארגון פועל מתרומות, והוא מוכר על ידי מדינת ישראל, משרדי הממשלה והגופים השונים נעזרים בארגון בכל עת ובכל סיטואציה.